Z dwóch wyjazdów San-Pajda przywiózł trzy punkty. Fot. San-Pajda

Zwycięstwo w Węgrowie porażka w Białymstoku

SIATKÓWKA – I LIGA KOBIET: Nike Węgrów doprowadziło do remisu i wygrywało w tie-breaku, ale przegrało cały mecz, bo końcówka należała do Sanu-Pajda Jarosław. Ze stolicy Podlasia nasze dziewczyny wróciły natomiast z jednym oczkiem. Białostoczanki prowadziły w setach 2:1, ostatecznie wygrały jednak tylko 3:2.

W początkowym okresie meczu w Węgrowie obie drużyny grały punkt za punkt, obie też popełniły błędy własne, wynik oscylował wokół remisu. Pierwszy set padł ostatecznie łupem jarosławianek. W drugim lepsze były miejscowe, ale wciąż wszystko było na styku. Trzecia partia to znowu lepsza gra Sanu-Pajda. Niestety w czwartej odsłonie nasz team się pogubil i przegrał wyraźnie. Na szczęście tie-break rozegrał świetnie. Podobnie było w Białymstoku, tyle, że to gospodynie rozegrały lepiej decydująca fazę spotkania.

Nike Węgrów- SAN-Pajda Jarosław 2:3
(22:25, 26:24, 23:25, 25:15, 12:15)

Nike: Ryglewicz, Michałek, Karnicka, Bielińska,  Waszyńska, Trocińska,  Kucharska (libero) oraz Surlit, Godlewska, Grabowska, Dutkiewicz (libero)
SAN-Pajda: Krysztofiak, Zięba,  Saj, Szmajduch, Papszun, Dąbrowska, Machowska (libero) oraz Grzelak, Magierowska, Andrzejewska

BAS Białystok – SAN-Pajda Jarosław 3:2
(23:25, 25:19, 25:16, 22:25, 15:13)