2021.05.12 Chorzow Pilka reczna PGNiG Superliga Kobiet Sezon 2020/2021 KPR Ruch Chorzow - Eurobud JKS Jaroslaw N/z Aleksandra Sojka Foto Marcin Bulanda / PressFocus 2021.05.12 Chorzow Handball Polish Superleague Women Season 2020/2021 KPR Ruch Chorzow - Eurobud JKS Jaroslaw Aleksandra Sojka Credit: Marcin Bulanda / PressFocus

Zwycięstwo, porażka i wszystko jasne

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Eurobud wygrał w Chorzowie z ostatnim w tabeli Ruchem. W meczu granym w Jarosławiu przegrał natomiast z ekipą KPR-u Kobierzyce. Do końca sezonu pozostały już tylko dwie serie gier. Wiadomo, że tytuł mistrza Polski wywalczyły szczypiornistki Zagłębia Lubin, a Eurobud zajmie na koniec sezonu gorszą lokatę niż rok temu.

 

Pojedynek Ruchu z Eurobudem był dla gospodyń ostatnią szansą na przedłużenie, właściwie już tylko matematycznych nadziei, że mogą one jeszcze opuścić ostanie miejsce. Niebieskie wygrywały tylko na początku. Po golach Stokowiec i Jasinowskiej było 3:2. Potem na prowadzeniu były już szczypiornistki Eurobudu, które odskoczyły swoim rywalkom na kilka goli. Gdy po trafieniach Matuszczyk przewaga urosła do ośmiu goli z Ruchu zeszło ciśnienie i chociaż chorzowianki rzuciły się jeszcze w drugiej połowie do odrabiania strat, to dystans okazał się   dla nich zbyt duży.

 

Obeszły się smakiem

Drużyna KPR-u Kobierzyce drugą część sezonu ma wyraźnie słabszą i niewykluczone, że może przegrać walkę o srebro z lubelską Perła, choć jeszcze miesiąc temu wydawało się to mało prawdopodobne. W Jarosławiu spadająca forma popularnych „kobierek” była aż nadto widoczna w pierwszej połowie. Wprawdzie w drugiej części zespół KPR-u zerwał się do pogoni i ostatecznie wygrał po rzutach karnych, ale jak na ekipę która w tym sezonie zainkasuje medal zaprezentował się przeciętnie. Eurobud mógł i powinien to spotkanie wygrać. Prowadził niemalże przez cały mecz, fragmentami kilkoma bramkami. Ale nic to, skoro w ostatniej minucie po raz pierwszy w meczu wygrywały rywalki. Ostatecznie o wyniku zdecydowały karne, które wygrał zespół z Kobierzyc, a Eurobud musiał obejść się smakiem.

 

Wszystko jasne?

Tymczasem końcowe rozstrzygnięcia w bardzo skromnej, bo ledwie 8 zespołowej superlidze kobiet są już praktycznie znane. Mistrzem została drużyna Zagłębia Lubin. O srebro walczą jeszcze Perła Lublin i KPR Kobierzyce. Władze PGNiG Superligi podają, że z rozgrywek spadnie ostatni tabeli Ruch Chorzów, ale nikt się chyba nie zdziwi jeśli to tylko teoria i w pewnym sensie zasłona dymna i taki trochę teatr, by stworzyć, pozory, że o coś się gra. O awans do superligi mają zagrać dwaj mistrzowie I ligi – zespół Karkonoszy Jelenia Góra i Korona Handball Kielce. Mistrz z trzeciej grupy I ligi – drużyna Samboru Tczew zrezygnował z tego prawa. Biorąc pod uwagę ostatnie lata i cały szereg decyzji podejmowanych przez Związek Piłki Ręcznej vel Superligę nie będzie żadnego zaskoczenia jeśli okaże się, że obaj mistrzowie znajdą się w elicie i tak naprawdę nikt z niej nie spadnie… bo grać będą ci którzy mają na to pieniądze.

 

KPR Ruch Chorzów – Eurobud Grupa JKS Jarosław 29:37 (14:18)
Ruch: 
Chojnacka 2, K. Gryczewska, Bednarek – Jasinowska 5, Polańska 5, Wilczek 6, Jaroszewska 2, Kolonko 2, Doktorczyk 1, Kiel, Lipok 1, M. Gryczewska, Sójka, Grabińska, Stokowiec 5.
Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Guziewicz 1, Donets, Matuszczyk 12, Mikosz 3, Nestsiaruk 5, Pietras, Zimny 4, Żukowska 5, Strózik, Kozimur 3, Parandii 4.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 27:27, karne 4:5 KPR Gminy Kobierzyce (15:12)

Eurobud:  Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 3, Nestsiaruk 7, Pietras 6, Zimny 6,  Żukowska 1, Kozimur 4, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii.

Kobierzyce: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 11, Tomczyk 1, Buklarewicz 2, Janas 4, Wiertelak 3, Ważna 5, Ivanović 1, Mokrzka, Ilnicka, Kucharska, Koprowska, Despodovska, Wicik, Michalak.

Wyniki: Start Elbląg – Perła Lublin 23-25, Piłka Ręczna Koszalin – Zagłębie Lubin 22-21, Piotrcovia – Start Elbląg 31-29, Zagłębie Lubin – Ruch Chorzów 40-28.

 

                 
  MKS Zagłębie Lubin 65 25 20 1 1 3
  KPR Gminy Kobierzyce 54 26 15 4 6 1
  MKS Perła Lublin 54 26 18 0 8 0
  MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 41 24 12 2 9 1
  Młyny Stoisław Koszalin 33 25 9 2 12 2
  Eurobud Grupa JKS Jarosław 24 26 7 0 16 3
  EKS Start Elbląg 22 26 6 1 17 2
  KPR Ruch Chorzów 10 24 2 2 20 0  

fot. pgnig superliga