Żołnierze wojsk rakietowych i artylerii świętowali

W środę, 6 grudnia na jarosławskim Rynku odbyły się uroczystości związane ze świętem wojsk rakietowych i artylerii, które przypada w Barbórkę.

 

Stacjonujący w Jarosławiu 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej im. gen. bryg. Wacława Wieczorkiewicza Święto Wojsk Rakietowych i Artylerii obchodzi zgodnie z tradycją, co roku w grudniu. Żołnierzom patronuje św. Barbara, patronka dobrej śmierci i trudnej pracy.

W tym roku uroczystość rozpoczęło tradycyjnie podniesienie flagi państwowej na maszt i odśpiewanie hymnu. Wszystkich zgromadzonych powitał ppłk Wojciech Drapała, dowódca 14 Dywizjonu Artylerii Samobieżnej. Życzenia kolejnych sukcesów w służbie, pomyślności i wytrwałości złożył m.in. Mariusz Trojak, wicestarosta jarosławski oraz Wiesław Pirożek, zastępca Burmistrza Miasta Jarosławia. Święto było również okazją do wręczenia wyróżnień dla żołnierzy jak i osób wspierających 14 das. Na zakończenie mundurowi zaprezentowali dynamiczny pokaz ochrony VIP-a. Odbyła się defilada, po której można było obejrzeć sprzęt wojskowy, posilić się ciepłą herbatą oraz zapoznać się z wieloma ciekawymi informacjami dotyczącymi służby wojskowej.

Artylerzyści z Jarosławia w tym roku mają więcej powodów do świętowania, ponieważ zdobyli pierwsze miejsce oraz tytuł Najlepszego Pododdziału Artylerii Wojsk Lądowych w roku 2023. To ogromne wyróżnienie zostało im przyznane podczas Centralnych Obchodów Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii w Toruniu.

EK