Znamy najlepsze licea i technika

Znamy najlepsze licea i technika w Polsce. Wśród nich w czołówce są także szkoły z powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Ranking Liceów i Techników „Perspektywy 2021” został przygotowany już po raz dwudziesty trzeci.

 

Technikum nr 6 z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych z Jarosławia zostało okrzyknięte najlepszym technikum na Podkarpaciu i na 21. miejscu w Polsce. 7. Miejsce zajęło Technikum nr 2 im. Stefana Banacha w Jarosławiu (69. miejsce w Polsce). Obie te szkoły przez najbliższy rok będą mogły szczycić się „Złotą tarczą”, czyli swoistym znakiem jakości.

Na 18. miejscu w województwie i 292. w Polsce jest Technikum z Zespołu Szkół Zawodowych im. Króla Jana III Sobieskiego w Przeworsku. Placówka otrzymała „Złotą Tarczę”.

W rankingu „Perspektyw” wśród najlepszych techników województwie podkarpackim wysoko uplasowało się także Technikum nr 3 z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (na 35. miejscu), Techikum z Zespołu Szkół Spożywczych Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (59. miejsce), Technikum z Zespołu Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu (62. miejsce), Technikum z Zespołu Szkół w Kańczudze (66.miejsce), Technikum nr 4 z Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu (74. miejsce).

 

Jak wypadły licea?

„Srebrną Tarczą” przez najbliższy rok będzie mogło legitymować się I Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Jarosławiu (25. miejsce na Podkarpaciu i 466. w Polsce – awans o 7. pozycji), a „Brązową Tarczą” II Liceum z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego (41. miejsce wśród podkarpackich liceów i 740. miejsce w Polsce). „Brązową Tarczą” może także poszczycić się I LO im. Króla Władysława Jagiełły w Przeworsku (42. miejsce wśród podkarpackich liceów i 767. miejsce w Polsce) oraz jarosławskie liceum z Zespołu Szkół Plastycznych im Stanisława Wyspiańskiego (43. miejsce w województwie i 768. miejsce w Polsce). Na 62. miejscu wśród liceów w województwie podkarpackim uplasowało się także Liceum Ogólnokształcące działające przy Zespole Szkół w Sieniawie.

EK