Znamy laureatów konkursu o Adamie Mickiewiczu

W piątek, 16 grudnia w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących im. Króla Kazimierza Wielkiego w Jarosławiu odbył się finał VII Wojewódzkiego Konkursu „Śladem Wielkich Polaków”- Adam Mickiewicz.

 

Konkurs organizowany był w trzech kategoriach. W konkursie wiedzy o życiu i twórczości A. Mickiewicza spośród uczniów szkół podstawowych najlepiej zaprezentowani się: Emilia Borowiecka (SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu), Szymon Duda (SP w Chłopicach) oraz Aleksandra Wołoszyn (SP Sióstr Niepokalanek). W kategorii szkoły ponadpodstawowe I miejsce zajął Patryk Gaber (ZSDGiL w Jarosławiu), II miejsce – Katarzyna Pawluk (I LO w Jarosławiu), III miejsce – Daria Szczepańska (ZSDGiL).

W konkursie recytatorskim w kategorii: szkoły podstawowe I miejsce zdobyła Aleksandra Cichowlaz (SP w Chłopicach), II miejsce – Nadia Strokoń (SP nr 11 z oddziałami integracyjnymi w Mielcu) oraz III miejsce – Filip Nazarewicz (SP nr 7 w Jarosławiu). W kategorii: szkoły ponadpodstawowe na I miejscu uplasowała się Wiktoria Szpindor (ZSBiO w Jarosławiu), na II – Julia Bielecka (I LO w Przemyślu), na III – Zofia Duszko (ZSDGiL).

W konkursie plastycznym w kategorii: szkoły podstawowe na I miejscu była Emilia Socha (SP Sióstr Niepokalanek), na II – Oliwia Kalicka (SP w Chłopicach), na III – Maciej Sadowski (SP w Ostrowie). Zaś w kategorii: szkoły ponadpodstawowe zwyciężyły:

I miejsce – Jagoda Jamróz (ZSDGiL), II miejsce – Katarzyna Kowal (ZSDGiL) oraz III miejsce – Zuzanna Podkalicka (ZSBiO).

EK