Zmiana ruchu

W połowie ubiegłego tygodnia zmieniona została organizacja ruchu na ulicy Jana Matejki. Zmiany mają związek z pracami prowadzonymi na ul. Kraszewskiego.

 

Ulica Jana Matejki na odcinku łączącym ulicę Kraszewskiego z ulicą Sienkiewicza jest obecnie ulicą dwukierunkową.

– Zmiana organizacji ruchu ma związek z pracami prowadzonymi w obrębie skrzyżowania ulicy Kraszewskiego z ulicą Głowackiego, które zostało zamknięte. Zmiana ta umożliwi dojazd do okolicznych nieruchomości – informuje Urząd Miasta Jarosławia.

Obecnie na zamkniętym odcinku ul. Kraszewskiego wykonywane są warstwy bitumiczne od głównego skrzyżowania do ul. Głowackiego. Na kolejnym odcinku od ul. Głowackiego do ul. Kościuszki, w ramach przygotowań do budowy nowej kanalizacji, zostały sfrezowane warstwy nawierzchni. Trwa też budowa chodników i ścieżki rowerowej, wbudowano zbiorniki retencyjne na wody opadowe oraz prowadzone są prace związane z branżą elektryczną. Po przebudowie sieci gazowej oraz sieci teletechnicznej rozpocznie się budowa nowego ronda. Inwestycję realizuje firma Strabag Sp. z o.o. z Pruszkowa. Prace najpewniej potrwają jeszcze rok. Wykonawca zobowiązał się zakończyć zadanie w październiku 2022 roku.

 

EK