Zmarł Andrzej Krawczyk, współtwórca szopki u oo. Dominikanów

W wieku 75 lat zmarł Andrzej Krawczyk, człowiek o artystycznej duszy, pogodny i zawsze potrafiący dostrzec drugiego człowieka. Malarz, nauczyciel i opiekun harcerzy odszedł w czwartek, 23 lutego. Ostatnie pożegnanie odbędzie się we wtorek, 28 lutego. Spocznie na Nowym Cmentarzu przy ul. Krakowskiej w Jarosławiu.

 

– Andrzej Krawczyk jest w Jarosławiu, postacią naturalnie charakterystyczną, znaną i rozpoznawalną, pomimo swojej wrodzonej skromności. Ukończył Liceum Sztuk Plastycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jarosławiu, potem zaś Edukację Artystyczną na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Jak na człowieka skromnego przystało na swoją pierwszą indywidualną wystawę zdecydował się po trzydziestu latach od rozpoczęcia twórczości artystycznej – tak Andrzej Zgryźniak z Miejskiego Ośrodka Kultury charakteryzował w 2013 r. postać artysty nazywając go wiecznym odkrywcą kontynentu jarosławskiego i wiernym tubylcem, dla którego rodzinne miasto jest niewyczerpanym źródłem ciągle odkrywanej na nowo artystycznej inspiracji.

A. Krawczyk był przez wiele lat nauczycielem w Pawłosiowie. W swoich obrazach pokazywał piękno Jarosławia. Współpracował też przy tworzeniu szopki w Bazylice Matki Bożej Bolesnej.

opr. erka/fot. www.facebook.com/andrzej.krawczyk.378