Złote gody w gminie Rokietnica

25 par z gminy Rokietnica świętowało 50-lecie pożycia małżeńskiego. Uroczystość wręczenia medali odbyła się w poniedziałek, 22 listopada.

 

Wśród uhonorowanych par znaleźli się: Maria i Zdzisław Kmiotek, Anna i Eugeniusz Wota, Helena i Józef Salamon, Kazimiera i Józef Balawajder, Stanisława i Mieczysław Pająk, Władysława i Eugeniusz Dyl, Wanda i Władysław Karpiński, Zuzanna i Florian Masłyka, Maria i Edward Tomaszewski, Maria i Ignacy Jakubas, Zofia i Władysław Pszeniczka, Kazimiera i Zbigniew Pich, Władysława i Władysław Koniuszy, Anna i Stanisław Łaniusz, Anna i Kazimierz Kaczmarek, Danuta i Bronisław Buksa, Maria i Eugeniusz Stec, Stefania i Zdzisław Skupień, Bronisława i Franciszek Gładysz, Maria i Eugeniusz Skupień oraz Aniela i Adolf Węgłowski.

Wszystkie pary zostały odznaczone „ Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał Witold Szajny, wójt gminy Rokietnica. Jubilaci otrzymali również pamiątkowe dyplomy, upominki i kwiaty. Nie obyło się bez gratulacji oraz najlepszych życzeń na dalsze lata życia.

 

Opr. EK, fot. org.