Zielono i innowacyjnie z BO

Projekty z Budżetu Obywatelskiego 2021 już nabierają kształtu. W dzielnicy nr 5 dobiegają końca prace przy „Zielonej i innowacyjnej strefie rekreacji”. To pomysł zgłoszony przez Sebastiana Koguta i Rafała Młynarskiego i poparty 437 głosami jarosławian.

 

Strefa powstaje na Placu Inwalidów Wojennych oraz obszar wzdłuż ul. Konfederackiej (od ul. Krakowskiej do ul. Kościuszki). Obejmuje zagospodarowanie terenu małą architekturą: inteligentna ławka solarna (2 szt.) wraz ze stojakiem na rowery, z możliwością ładowania telefonów oraz wskaźnikiem poziomu zanieczyszczenia powietrza; mała fontanna o zamkniętym cyklu wody; wykonanie nasadzeń drzew i krzewów wzdłuż ul. Konfederackiej; ustawienie kilku donic; montaż kamer stacjonarnych. Jest w grupie projektów o wartości 100 tys. zł. Jeszcze trwa opracowywanie dokumentacji na budowę monitoringu al. Kasztanowej na os. Pułaskiego oraz pl. Inwalidów w systemie zaprojektuj-wybuduj. Inwestycja ma zostać wykonana do końca września br.

– W ostatnich latach Jarosławski Budżet Obywatelski przeszedł ogromną przemianę. Obecnie jest bardzo popularnym narzędziem wykorzystywanym do wprowadzania zmian w naszym mieście. Po raz kolejny udowodnili to jarosławianie w VII edycji zgłaszając 54 propozycje, z których 50 zostało dopuszczonych do głosowania. Bardzo duże zainteresowanie wykazali też przy wyborze inicjatyw do realizacji. Dziękuję wszystkim pomysłodawcom za propozycje zadań, olbrzymią pracę związaną z promowaniem swoich inicjatyw oraz zbieraniem głosów poparcia pod nimi. Podziękowania składam także ponad 10,5 tysiącom osób, które wzięły udział w głosowaniu. Dzięki tak licznemu zaangażowaniu wspólnie zmieniamy Jarosław – podsumowuje burmistrz Waldemar Paluch.

opr: erka