Zebrali rekordową ilość krwi

W ostatnią niedzielę sierpnia odbyła się kolejna akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK „Strażacka Krwinka” przy OSP w Sieteszy. Krew oddało 84 osoby.

 

Jak zaznaczają organizatorzy, ostatnia, jedenasta już akcja poboru krwi zakończyła się dużym sukcesem. Zgłosiło się 97 osoby, z których po wstępnych badaniach krew mogło oddać 84, w tym 12 dawców po raz pierwszy. Łącznie pobrano 37 650 ml krwi. Akcja odbyła się dzięki zaangażowaniu pracowników Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Wsparcie w organizacji okazał też, podobnie jak w poprzednich latach, burmistrz Miasta i Gminy Kańczuga Andrzej Żygadło oraz panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Sieteszy i druhowie OSP Sietesz.

Na zaproszenie organizatorów do wzięcia udziału w akcji odpowiedzieli członkowie następujących organizacji: OSP Gać, Klub HDK PCK „Serce Sercu” przy OSP w Gaci, OSP Husów, Klub HDK PCK „Krwinki Gabriela” przy OSP Husów, OSP Lipnik, OSP Pruchnik I, OSP Ostrów, OSP Pantalowice, OSP Kańczuga, OSP Żuklin, OSP Łopuszka Mała, OSP Wola Węgierska, OSP Markowa oraz osoby niezrzeszone.

 

DP/fot. org.