Zdecydowały ostatnie minuty

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNIG SUPERLIGA: W pierwszej połowie gospodynie wygrywały kilkoma bramkami, w drugiej rywalki doszły wynik i były na plusie. Ostatecznie o wyniku zdecydowały ostatnie minuty, gdy Eurobud trafił kilka razy z rzędu i odskoczył na dwa gole.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 28:25 Młyny Stoisław Koszalin (16:13)

Eurobud: Szczurek, Ciąćka – Matuszczyk 1, Nestsiaruk 4, Pietras 7, Zimny 11, Kozimur 5, Guziewicz, Donets, Mikosz, Strózik, Parandii

Koszalin: Krebs, Zimny, Filończuk – Urbaniak 3, Haric 4, Volovnyk 1, Nowicka 1, Rycharska 3, Smolinh 9, Borysławska 2, Adriichuk 2, Mączka, Kowalik, Somionka

Drużyna z Koszalina przegrywa ostatnio jak leci. W Jarosławiu też nie dała rady. Eurobud zaczął do bramek Zimny, Kozimur i Pietras. Wygrywał 3-0 i mniej więcej taki dystans utrzymywał do 16 minuty. Potem miejscowe przewagę jeszcze powiększyły. W 22 minucie wygrywały 13-7. Po zmianie stron, w 47 minucie na prowadzeniu były zawodniczki z Koszalina. Na pięć minut przed końcem spotkania Eurobud miał jedną bramkę zapasu, było 25-24. Przyjezdnym nie udało się wyrównać, a dla gospodyń celnie rzuciła Nestsiaruk. Rezultat ustaliła Matuszczyk.

Pozostałe wyniki: Zagłebie Lubin – KPR Kobierzyce 29-24, Ruch Chorzów – Start Elbląg 28-27