Zbierali dla Piotrusia

Uczniowie Zespołu Szkolno – Przedszkolnego im bł. o. Michała Czartoryskiego w Pełkiniach już od wielu lat biorą udział w zbiórce plastikowych nakrętek. Nakrętki te przekazywane są na cele charytatywne. W ubiegłym roku szkolnym uczniowie zbierali nakrętki dla Piotrusia cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Akcja jest kontynuowana. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży nakrętek przeznaczone będą na rehabilitację chłopca.

 

Pomagają spełniać jego marzenia o samodzielności.

Niewątpliwą zachętą dla wszystkich chcących przyłączyć się do akcji będzie wielkie czerwone metalowe serce, które stanęło przed szkołą. Serce ufundowała Rada Rodziców. Aktu przecięcia wstęgi dokonała Przewodnicząca Rady Rodziców Małgorzata Michno i przedstawicielka samorządu uczniowskiego Olga Krzywańska. W uroczystości wzięły udział także Katarzyna Bobel i Renata Machała, przedstawiciele rodziców.

– Zbieranie nakrętek wciąga. Wiedzą to ci, którzy zbierają. Postaramy się przekonać do akcji także tych, którzy do tej pory nie brali w niej udziału. Zachęcimy wszystkich mieszkańców naszej miejscowości do zbierania nakrętek, przynoszenia ich tutaj i wrzucania do naszego serca. Chcemy to serce zapełnić całe, ale nie tylko jeden raz. Liczymy na to, że wspólnymi siłami uda nam się je zapełnić wielokrotnie i damy Piotrusiowi i innym potrzebującym wiele serc, które pomogą spełnić marzenia o samodzielności – zapewniają organizatorzy.

opr. erka