Zbierają dla Kasi

Koło Gospodyń Wiejskich w Mołodyczu oraz Fundacja Po Pierwsze organizują Akcję Szafowanie, czyli zbiórkę używanej odzieży. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na operację nóżek siedmioletniej Kasi Kośmider.

 

Zbiórka odzieży, której finał planowany jest na 11 marca, zorganizowana jest by pomóc Kasi, która urodziła się w październiku 2014 r. z bardzo rzadką chorobą genetyczną: dysplazją diastroficzną (charakteryzującą się: skróceniem kończyn, łokciowym ustawieniem rąk z odstającymi kciukami, przykurczami w stawach, obrzękiem chrząstek małżowin usznych). Zaburza ona rozwój chrząstki i kości, co powoduje zniekształcenia stawów, które utrudniają poruszanie się. Rodzina dziewczynki do tej pory wydała na jej leczenie ponad 1,3 mln zł, co w dużej mierze nie byłoby możliwe bez darczyńców. Teraz na operację stóp Kasi potrzeba blisko 160 tys. zł. Do tej pory udało się zebrać niecałą połowę kwoty. Jedną z dróg do osiągnięcia celu jest właśnie Akcja Szafowanie.

Zbieramy odzież zdatną do użytku, a także koce, pościel, firany itp. Zachęcamy, by całymi rodzinami włączyć się do akcji i wspólnie wybrać, czego już w domu nie potrzebujemy, a co może przydać się innym – mówią organizatorzy akcji.

Zbiórka trwa we wszystkich świetlicach na terenie gminy Wiązownica, Stary Dzików, Oleszyce i Sieniawa, a także w parafiach i szkołach (jako jeden z pierwszych przyłączył się Zespół Szkół Innowacyjnych w Jarosławiu).

Finał Akcji planowany jest na piątek, 11 marca i odbędzie się w Świetlicy Wiejskiej w Mołodyczu. Gościem specjalnym imprezy będzie Beathris.

 

Kasi można też pomóc wpłacając dowolną kwotę na internetową zbiórkę pod adresem: https://mam-serce.org/kasia-kosmider/

 

DP

fot. Facebook Kasi Kośmider