Zbierają dla Damiana

Druhowie odwiedzają domy i zbierają datki na pomoc dla Damian Romanika, mieszkańca Bystrowic w gminie Roźwienica, zmagającego się od roku z białaczką. Prowadzona na portalu zrzutka.pl trwa, chociaż już założoną kwotę osiągnęła. Pomoc z jaką ruszyli strażacy i mieszkańcy młodemu mężczyźnie, który, dzięki temu może wyjść w choroby pokazuje, że lokalna solidarność ma ogromne znaczenie.

 

– Damian przebywa obecnie w domu. Potrzebuje ciągłej opieki. Zakup specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego pozwalającego mu funkcjonować wymaga sporych nakładów – tak zachęcali druhowie z OSP w Bystrowicach do datków na pomoc dla Damiana. W ostatnią niedzielę odwiedzali mieszkańców Roźwienicy. Zrzutka też trwa mimo tego, że nazbierano więcej niż założone 40 tys. zł. Do zakończenia pozostało ponad dwa miesiące. Pokazane do tej pory wsparcie dla młodego mężczyzny i jego rodziny pozwala wierzyć, że Damian poradzi sobie z chorobą i razem z żoną będzie spokojnie wychowywał syna i córkę. Odzew buduje też nadzieję w zwykłych ludzi. Tych którzy widząc tragedię nie stanęli z boku i na ile mogli wsparli.

Do ostatniego piątku było niemal 300 osób pomagających Damianowi poprzez zrzutkę.pl.

– Ciągle wierzymy, że się uda, a Damian walczy tak niesamowicie, że po prostu trzeba mu to wszystko ułatwić – apelują znajomi prosząc o wpłaty na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, rehabilitację i leki. Tata 2 maluszków potrzebuje pomocy oprócz wsparcia finansowego dostał ogromną nadzieję. Widzi, że nie jest sam.

Damian, to 30 letni ojciec 2-letniego Igorka i kilkumiesięcznej Zuzi. Wychowuje je razem z zoną w Bystrowicach. W czerwcu ubiegłego roku poczuł się źle. Badania stwierdziły ciężką odmianę białaczki. – Z dnia na dzień życie rodziny odwróciło się o 180 stopni. Szukanie odpowiednich lekarzy, ciągłe pobyty w szpitalach, zmiana leków i tak w kółko. Damian cały czas walczy o to, żeby wyzdrowieć dla swojej rodziny – zaznaczają znajomi. Już w tym roku po przejściu ciężkiej chemioterapii przeszedł przeszczep.

Aktywny kiedyś chłopak znalazł się w trudnym momencie. Na szczęście nie jest sam.

Wesprzeć tatę dwójki maluchów można wpłacając na https://zrzutka.pl/vvtrdu nawet drobną kwotę. Damiana ma też profil na fb. Wystarczy wpisać Damian Romanik, Bystrowice.

 

erka/Fot. arch.