Zatrzymali kuriera biorącego udział w oszustwie

Policjanci z wydziału kryminalnego przeworskiej komendy 18 maja zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwie metodą „na policjanta”.

 

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło 12 maja. Ofiarą oszustów padła 72-letnia mieszkanka Gminy Tryńcza. Kobieta odebrała telefon i usłyszała, że jej siostrzenica spowodowała wypadek drogowy. By „załatwić” sprawę, konieczne były pieniądze, co w rozmowie potwierdziła fałszywa policjantka. Starsza kobieta uwierzyła i chcąc pomóc siostrzenicy, zgodnie z poleceniami przekazała „kurierowi” 40 tys. zł.

Funkcjonariusze pracujący nad sprawą w toku prowadzonych czynności ustalili, jakim samochodem poruszał się mężczyzna, który odebrał pieniądze od seniorki. Policjanci dotarli do niego i potwierdzili, że to on był kurierem. To 24-letni mieszkaniec powiatu łańcuckiego. Mężczyzna wyjaśnił że za pośrednictwem portali internetowych szukał pracy. Zadzwonił pod podany w jednym z ogłoszeń numer telefonu i zaproponowano mu pracę w charakterze kuriera. W taki właśnie sposób mieszkaniec powiatu łańcuckiego rozpoczął współpracę z szajką oszustów działających metodą „na policjanta”.

Mężczyzna usłyszał zarzuty, a prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

DP/KPP Przeworsk