Zarzuty dla sprawcy wypadku w Makowisku

Prokuratura Rejonowa w Jarosławiu przedstawiła zarzuty 18-letniemu mieszkańcowi powiatu jarosławskiego za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym, do którego doszło 25 października na łuku drogi w Makowisku. Jak się okazało młody mężczyzna jechał nie tylko zbyt szybko, ale i był pod wpływem środków odurzających.

 

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło przed godz. 22, na drodze wojewódzkiej nr 865. 18-latek, kierujący mercedesem poruszał się z nadmierną prędkością. Na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Samochód zjechał do przydrożnego rowu i dachował. Śmierć poniosła 16-letnia pasażerka tego pojazdu. Kierowca oraz dwaj pasażerowie w wieku 17 lat nie odnieśli obrażeń.

Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu śledztwo wykazało, że kierujący mercedesem 18-latek znajdował się pod wpływem środków odurzających. Końcem listopada postawiono mu zarzuty z art. 177 § 2 k.k. i art. 178a § 1 k.k. Z uwagi na fakt znajdowania się pod wpływem środków odurzających, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności. Prokuratura wystąpiła do Sądu Rejonowego w Jarosławiu z wnioskiem o areszt. Sąd wniosek odrzucił. Wydano jednak postanowienie o zastosowaniu wobec podejrzanego dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju, zakazu prowadzenia pojazdów oraz poręczenia majątkowego.

 

EK