Zapowiada się gorące „Lato z CKiP”!

Na horyzoncie widać już wakacje. Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu przygotowało wydarzenia, które pozwolą na ciekawe spędzenie letnich dni. Najbliższe z nich to oczywiście Dni Jarosławia.

 

Dni Jarosławia to jedna z najważniejszych imprez plenerowych w mieście. Na tegorocznym święcie miasta będziemy bawić się od 30 czerwca do 2 lipca. Na jarosławskim rynku razem z nami swój jubileusz 90-lecia będzie świętować fabryka ciastek w Jarosławiu, będąca częścią Mondelez. W tym roku po raz pierwszy święto miasta stanie się okazją do wręczenia Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława”.

Przez wszystkie trzy dni wydarzeniu towarzyszyć będą Żarciowozy! Najmłodsi będą mogli bawić się w specjalnie przygotowanej dla nich strefie zabaw i gier, a także korzystać z uwielbianych przez siebie dmuchańców. W programie znalazło się także miejsce na pokazy i warsztaty.

Dni Jarosławia to także dobra muzyka! Na scenie swoje przeboje zaprezentuje LOKA. Sceniczne show przygotowała także Mobilna Filharmonia oraz grupa „Goplana”. To nie wszystko! Wieczorową porą publiczność rozgrzeją hity lat 60 i 70. oraz największe przeboje Abby i Boney M. Nie zabraknie i innych muzycznych klimatów.

Co jeszcze w nadchodzące wakacje?

Czerpiąc z doświadczeń ubiegłych lat również w tym roku CKiP w Jarosławiu postawiło na różność. W efekcie kalendarz wydarzeń na nadchodzące lato jest niezwykle bogaty.

Dzieci z pewnością ucieszy informacja, że Jarosław ponownie odwiedzi Tatr Lalek Bajka ze swoimi „Letnimi Dobranockami”. Zaplanowane są również seanse „Kina pod Gwiazdami” oraz koncerty w ramach „Letniego Muzykowania”. Wakacyjne plany obejmują także „Smaczny Weekend” oraz kontynuację świętowania jubileuszu Mondelez.

W sierpniu będzie można odkryć Jarosław podążając szlakiem tworzonych tu filmów, a samo miasto stanie się częścią Podkarpackiego Szlaku Filmowego. Wakacje zakończy Jarmark Jarosławski, który jak co roku będzie niezwykłym widowiskiem.

Szczegóły wydarzeń na stronie www.ckip.jaroslaw.pl, plakatach oraz profilach społecznościowych CKiP.