Po pierwszym rozbiorze Polski dobra jezuickie w Pawłosiowie zostały wystawione na licytację. Kupił je w 1777 r. Wilhelm Siemieński, herbu Dąbrowa. Kupując znaczne posiadłości w Galicji Wschodniej od cesarzowej Austrii, Marii Teresy otrzymał godność hrabiego. Pierwszą jego decyzją była przebudowa pawłosiowskiego dworu w stylu klasycystycznym. Po Wilhelmie Siemieńskim majątek odziedziczył jego syn Konstanty, a następnie wnuk Wilhelm Stanisław i jego syn, Stanisław Kostka Konstanty.
W pierwszym okresie dwór był parterowy, na planie wydłużonego prostokąta. Elewacje wyróżniały się bogatymi dekoracjami, zwieńczonymi przyczółkami w kształcie szeroko rozwartych trójkątów. Dwór posiadał duże ćwierćkuliste okna. Wyróżniał się ozdobną stolarką ganków, wieżyczek i szczytów. Na początku XX wieku dobudowano do dworu nowe skrzydło o elementach neogotyckich. W takiej bryle pałac przetrwał tylko do 1915 roku, kiedy to został zniszczony podczas działań Wielkiej Wojny.
Jeśli chodzi o wystrój wnętrza, to na ten temat nie ma większej informacji. Na pewno w pałacu znajdowała się cenna biblioteka oraz zbiory sztuki polskiej i obcej, które również uległy zniszczeniu, zwłaszcza podczas bitwy na terenie pałacu 15 maja 1915 roku. W pobliżu sztucznych stawów na niewielkim wzniesieniu znajdował się park, miejsce licznych spacerów mieszkańców Jarosławia. Do czasów obecnych w parku zachowały się okazy starodrzewia, jak: pomnikowe dęby szypułkowe, egzotyczne drzewa i krzewy, miłorząb japoński, czy platan. Jeszcze do dnia dzisiejszego istnieje czytelny układ alejek spacerowych. Na rondzie wjazdowym znajduje się odnaleziona kolumna z tarczą herbową, poświęconą dziedzicom z rodu Siemieńskich. Park jest dowodem znaczenia świetności pałacu Siemieńskich. Do czasów obecnych zachowały się jedynie oficyny, zwłaszcza XIX- wieczna drewniana przy drodze, w której po zniszczeniu pałacu mieszkała rodzina Siemieńskich oraz zabudowa gospodarcza z przełomu XIX/ XX wieku. Z czasów jezuickich pozostała kapliczka z XVIII wieku z figurą św. Antoniego.
Jarosławskie Stowarzyszenie „Ocalić Przeszłość dla Przyszłości”