Zagrali dla Ukrainy

W ubiegłą sobotę odbył się koncert charytatywny pt. „Przeworsk dla Ukrainy”. Artyści zrzekli się honorarium za występy, a z licytacji i zbiórek do puszek udało się zebrać ponad 7 tysięcy złotych. Kwota w całości przeznaczona zostanie na rzecz ukraińskich uchodźców.

 

Koncert odbył się 2 kwietnia w Restauracji Terapia w Przeworsku. Artystami, którzy wzięli w nim udział byli: Trio Marysia Wojtek Piotrek, Asia Wróblewska Sax, Ziembul, Le Moor, oraz uczniowie Szkoły Muzyki Rozrywkowej „Muzyczny świat”. Wszyscy zrzekli się wynagrodzenia za swoje występy. Jak opowiada Karolina Pik, jedna ze współorganizatorek wydarzenia, przygotowania trwały zaledwie dwa tygodnie:

Byliśmy zdeterminowani pomagać Ukrainie jak najszybciej, chociaż zdajemy sobie sprawę, że to maraton, a nie sprint. Bazowaliśmy na pomyśle firmy Nairod Art, która podobny koncert organizowała już w Rzeszowie. Przeworsk jest z Ukrainą cały czas.

W podobnym tonie wypowiadał się też Tomasz Majba, przewodniczący Rady Miasta Przeworska, a także współzałożyciel Przeworskiego Stowarzyszenia Dobroczynnego „Dobro czyń”. Razem z radnym Mateuszem Kowalem również włączył się w organizację.

Od pierwszych dni konfliktu angażujemy się w różne formy pomocy kobietom i dzieciom z sąsiedniej Ukrainy. Pomysł koncertu charytatywnego był spontaniczny. Artyści, scena, nagłośnienie, oświetlenie… ale udało się! Wysiłek organizacyjny nie poszedł na marne – mówił T. Majba zapewniając, że to nie koniec ich działań.

Dzięki wydarzeniu udało się zebrać kwotę 7.035,12 zł – głownie poprzez wolne datki oraz licytacje podczas koncertu i na Facebook’u. Środki z licytacji internetowych zostaną przekazane wprost dla Polskiej Akcji Humanitarnej, z kolei środki zebrane podczas koncertu wykorzystane zostaną w celu niesienia pomocy uchodźcom, którzy znaleźli schronienie w Przeworsku.

Organizatorami wydarzenia byli: Przeworskie Stowarzyszenie Dobroczynne „Dobro czyń”, Nairod Art oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Zarzecze. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Przeworska Leszek Kisiel.

 

DP