Zadecydowały rzuty karne

Piłka ręczna Superliga kobiet: Regulaminowy czas pierwszego meczu Eurobudu JKS Jarosław przed własną publicznością zakończył się remisem. W efekcie o zwycięstwie zadecydowały rzuty karne.

Eurobud Grupa JKS Jarosław – Młyny Stoisław Koszalin 24:24, (14:15) k. 3:5

Eurobud Grupa JKS Jarosław: Ciąćka, Szczurek – Matuszczyk 3, Nestsiaruk 5, Pietras 1, Żukowska 9, Szymborska 3, Kozimur 2, Parandii 1, Guziewicz, Donets, Strózik.

Młyny Stoisław Koszalin: Krebs, Filończuk – Urbaniak 3, Mączka 7, Volovnyk 4, Rycharska 2, Smolinh 4, Andriichuk 2, Somionka 2, Zimny, Grobelska, Kowalik, Nowicka, Boryslawska.

Spotkanie rozegrane 19 września na hali MOSiR z Młynami Stoisław Koszalin było dosyć wyrównane. Drużyny wymieniały się prowadzeniem kilkukrotnie. Tuż przed zakończeniem pierwszej połowy byliśmy świadkami gry punkt za punkt, z której zwycięsko wyszła drużyna gości i rozpoczęła drugą połowę z jednobramkową przewagą. Pierwszą bramkę w drugiej części spotkania zdobyła Martyna Żukowska, wyrównując wynik (15:15). Drużyny znów naprzemiennie trafiały do siatki przeciwnika do czasu, aż udane interwencje stojącej na bramce Eurobudu Karoliny Szczurek pozwoliły wyjść gospodyniom na prowadzenie. Dzięki interwencjom Katarzyny Kozimur w obronie oraz celnym trafieniom M. Żukowskiej dwóch rzutów karnych przewaga Eurobudu urosła do czterech punktów. W ciągu czterech ostatnich minut szczypiornistki z Jarosławia straciły całą nadwyżkę i spotkanie zakończył wynik 24:24. Gospodynie przegrały w karnych 3:5. Następny mecz jarosławianki rozegrają na wyjeździe z MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski. Spotkanie odbędzie się w 27 września o 16:00.