Prowadzone prace mają na celu zapobiec parowaniu i skraplaniu się wody na szybach.

Zabytkowa droga znów będzie widoczna

Trwają prace mające na celu zapewnić dobrą widoczność drogi kamiennej pochodzącej z przełomu XVII i XVIII wieku, która jest eksponowana na jarosławskim Rynku.

 

Jakiś czas temu na łamach Gazety Jarosławskiej pokazywaliśmy zaparowany świetlik, który uniemożliwiał widoczność zabytkowej drogi. Na fakt ten niejednokrotnie zwracali uwagę nasi Czytelnicy, proponując nawet proste rozwiązania, które można by zastosować. Sprawą zajęli się pracownicy Urzędu Miasta Jarosławia, którzy zgłosili ją wykonawcy. Końcem ubiegłego tygodnia wykonawca pierwszego etapu remontu płyty Rynku rozpoczął prace, które mają zapobiec parowaniu i skraplaniu się wody na szybach.

– Wykonawca pierwszego etapu remontu płyty Rynku montuje w świetliku nagrzewnicę wraz z wentylatorem. Zapewnią one obieg i podgrzeją powietrze wewnątrz świetlika. Dzięki temu zabezpieczy to miejsce przed parowaniem wody i skraplaniem się jej na szybach. Rozwiążemy w ten sposób problem przesłaniania przez skroploną wodę odkrytej w tym miejscu drogi kamiennej z przełomu XVII i XVIII wieku – informuje Dorota Wilk z Urzędu Miasta Jarosławia.

EK