Zabrakło odrobinę szczęścia

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – I LIGA: Piłkarki ręczne SPR JKS San Jarosław były bliskie kolejnego triumfu w lidze. Nasza drużyna powalczyła na trudnym terenie w Warszawie z AZS-em AWF-em i przy odrobinie szczęścia nie musiała przegrać.

AZS AWF Warszawa – JKS San Jarosław 33:32 (20:15)

JKS San: Kulpa, Musakova – Dębiak 3, Bartoszek 5, Mokrzka 8, Pazdro, Stachowicz, Świerk, Wicińska 5, Luberecka, Amanda Szymborska 8, Aleksandra Szymborska 3.

Kary: 6 i 16 min. Widzów100.

Minimalna porażka zawsze trochę boli. Jarosławianki rozpoczęły od trafienia Aleksandry Szymborskiej. Jednak trzeba powiedzieć, że trochę przespały pierwszą połowę meczu. AZS, w którym gra wychowanka jarosławskiego klubu – Jagoda Lasek, czuł się we własnej hali zdecydowanie pewniej. Wydawało się też, że para rozjemców (jeden sędzia z okolic Warszawy, drugi z Lublina – przy. Red.) była bardziej pobłażliwa dla gospodyń, co mogło frustrować nasz team. Jarosławianki ponad kwadrans grały w osłabieniu, karane dwuminutowymi wykluczeniami, często dyskusyjnymi. Niemniej JKS San pogubił się w pierwszej odsłonie i potem musiał gonić rezultat, co zawsze kosztuje sporo sił. W drugiej części czarno-niebieskie mozolnie zmniejszały straty, by w 57 minucie doprowadzić do remisu. Niestety w końcówce akademiczki okazały się lepsze o jednego gola.

Pozostałe mecze: Varsovia – Handball Rzeszów przeł. na 18 grudnia; Radom – SMS 22:27; Wesoła – Marcovia38:24 (20:12); Karczew – AZS UMCS 25:26 (13:15). Pauza Uniwersytet.

1. Varsovia 4          12        133-106
  2. AZS AWF Warszawa 5          12        161-123
  3. AZS UMCS Lublin 5          12        143-117
  4. JKS San Jarosław 4          9          144-105
  5. MarcoviaROKiS Radzymin 5          8          124-146
  6. MKS Karczew 4          6          107-110
  7. Wesoła Warszawa 4          6          127-106
  8. SMS Płock 4          6          112-112