Zabarykadował się w domu

Funkcjonariusze podkarpackiej KAS podczas przeszukania zatrzymali blisko 12 tysięcy paczek papierosów i 42 kg krajanki tytoniowej. Właściciel posesji nie ułatwiał zadania.

 

Do przeszukania jednej z posesji na terenie powiatu przeworskiego doszło na podstawie podejrzeń o przechowywanie na niej znacznych ilości towarów pochodzących z przemytu. Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu po przybyciu na miejsce zastali 58-letniego właściciela, który na ich widok postanowił zabarykadować się w domu. Po wejściu do środka funkcjonariusze obezwładnili   agresywnego mężczyznę. Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się – zarówno w domu, jak i w pomieszczeniach gospodarczych znaleziono znaczne ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych. Kartonowe pudła i plastikowe opakowania wypełnione były papierosami i krajanką tytoniową. Łącznie zabezpieczono blisko 12 tysięcy paczek papierosów oraz 42,3 kg krajanki tytoniowej, bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania domu wykryto także gotówkę w różnych walutach, o łącznej równowartości ponad 21 tys. złotych. Pieniądze schowane były w pralce.

Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu. Gdyby zatrzymany towar trafił do nielegalnego obrotu, Skarb Państwa straciłby ponad 230 tys. zł.

 

DP/KAS