Zaatakował siedzącego na ławce

Dwa miesiące spędzi w tymczasowym areszcie 29-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Będzie odpowiadał za ciężkie uszkodzenie ciała rok młodszego mężczyzny. Do pobicia doszło w poniedziałek, 23 sierpnia około 2 w nocy w Hawłowicach.

 

Zaraz po zgłoszeniu o pobiciu oficer dyżurny komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu skierował do Hawłowic patrol. Funkcjonariusze zastali pobitego. Sprawca uciekł. Ratownicy z wezwanego pogotowia ratunkowego udzielili poszkodowanemu pomocy na miejscu i ze względu na ciężkie uszkodzenia ciała przewieźli go do szpitala. Mundurowym udało się zatrzymać odpowiadającego za atak po krótkich poszukiwaniach. Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z komisariatu w Pruchniku.

W trakcie prowadzonych czynności ustalono, że w momencie kiedy 28-latek siedział na ławce, został uderzony pięścią w twarz, a gdy upadł, napastnik kopał go w okolice brzucha. Wykonując w tej sprawie dalsze czynności, funkcjonariusze zatrzymali odpowiedzialnego za ten czyn 29-letniego mieszkańca gminy Roźwienica – informuje asp. sztab Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Zatrzymanemu 29-latkowi postawiono zarzut pobicia z ciężkim uszkodzeniem ciała. Sąd Rejonowy w Jarosławiu zadecydował o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na najbliższe dwa miesiące. Prowadzone przez funkcjonariuszy z komisariatu w Pruchniku postępowanie powinno wyjaśnić przyczyny agresywnego ataku, który doprowadził do poważnych obrażeń u młodego mężczyzny.

erka/KPP Jarosław