Ula i Wiktor na ME w Anglii. UKS TRAMP Jarosław

Z Trampu do reprezentacji

Dwoje zawodników z UKS Tramp Jarosław, Urszula Kutyła oraz Wiktor Kutyła, znalazło się w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w angielskim Lilleshall.

Kadeci z naszego miasta długo pracowali, aby dostać możliwość reprezentacji kraju na zawodach międzynarodowych. Przez pierwsze półrocze 2022 roku walczyli o miejsca w kadrze narodowej, co zakończyło się ogromnym sukcesem. Zarówno Urszula, jak i Wiktor, okazali się bezkonkurencyjni i znaleźli się na szczycie listy osób, które swoimi wynikami zagwarantowały sobie miejsce w kadrze narodowej. Dzięki temu ich pierwszym międzynarodowym wyjazdowym startem był Puchar Europy Juniorów i Juniorów Młodszych w Bukareszcie, który odbył się w dniach 25-30 lipca br. Zdobyli tam niezbędne doświadczenie, oraz wywalczyli prawo startu na Mistrzostwach Europy.Tydzień później szlifowali już formę w COS w Szczyrku pod okiem trenerów kadry, gdzie uczestniczyli w tygodniowym zgrupowaniu przygotowującym do najważniejszego startu w sezonie- Mistrzostw Europy w Wielkiej Brytanii, w Lilleshall w dniach 15-20 sierpnia 2022 roku. Trampowicze dobrze zaprezentowali się w rundzie kwalifikacyjnej, w której Urszula Kutyła zajęła 28. miejsce. Wiktor Kutyła okazał się najlepszy wśród męskiej części reprezentacji w kategorii juniora młodszego; zajmując 25. lokatę po kwalifikacjach zagwarantował sobie miejsce w zespole mieszanym z koleżanką z Żywca. Tą rywalizację zakończyli w 1/8 finału. W pojedynkach zespołowych drużyna kadetów wywalczyła wysokie 6 miejsce. Kadetki ulokowały się na mocnej 4 pozycji, w walce o brązowy medal uznając wyższość drużyny juniorek młodszych z Hiszpanii. Indywidualnie Urszula zakończyła walkę w 1/8 finału zajmując ostatecznie 9 miejsce, natomiast Wiktor miejsce 17. Udział naszych kadetów w Mistrzostwach Europy nie byłby możliwy bez wsparcia finansowego. Za co serdecznie dziękujemy sponsorowi – mówią szefowie klubu.