Z pasją tworzenia

Feliks Kucharski z Miękisza Nowego pasjonuje się malarstwem. W ostatnim czasie wykonał także wieniec dożynkowy na wzór miejscowego kościółka.

 

Feliks Kucharski swoją przygodę z malarstwem rozpoczął jakiś czas temu. Jak mówi, jest malarzem samoukiem. Nowe zainteresowania pochłonęły go do tego stopnia, że niemal każdego dnia systematycznie doskonali swoje umiejętności. Na jego obrazach bardzo często pojawiają się pejzaże, krajobrazy, natura, kwiaty oraz zwierzęta. Czasami przygotowuje też portrety. Jednym z pierwszych, który namalował, był portret św. Jana Pawła II.

Jakiś czas temu pan Feliks rozpoczął przygodę z malarstwem.

Mnóstwo wolnego czasu oraz przedłużająca się pandemia spowodowały, że pan Feliks postanowił pójść o krok dalej. Wiosną rozpoczął prace nad wieńcem dożynkowym.

– W związku z tym, że Parafia Matki Bożej Śnieżnej, do której należę obchodziła w tym roku setną rocznicę istnienia, postanowiłem wykonać wieniec dożynkowy w kształcie naszego kościółka. Bardzo się starałem odwzorować wszystkie jego elementy, choć do końca nie wiedziałem, czy mi się to uda – mówi parafianin.

Wieniec został wykonany z drewna. Prace nad nim trwały ponad trzy miesiące.

– W święto Matki Bożej Zielnej wspólnie z mieszkańcami naszej miejscowości zanieśliśmy go do kościoła – mówi pan Feliks.

Obecnie dzieło pana Feliksa można obejrzeć w zabytkowym kościółku w Miękiszu Nowym.

– Cieszę się, że efekt mojej kilkumiesięcznej pracy spotkał się z tak pozytywnym odbiorem wśród mieszkańców – mówi pan Feliks.

EK