XXIII edycja konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce” rozstrzygnięta

W sobotę, 22 kwietnia, w Szkole Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu odbył się finał XXIII edycji Wojewódzkiego Konkursu „Sacrum w literaturze i sztuce”.

 

Konkurs „Sacrum w literaturze i Sztuce” jest jedną z ważniejszych imprez kulturalno-religijnych na Podkarpaciu. Odbywa się w trzech kategoriach: recytatorskiej, poezji śpiewanej i plastycznej. Wydarzenie rokrocznie gromadzi uczestników z całego województwa. W tym roku szczególnym zainteresowaniem cieszył się konkurs plastyczny.

Konkurs „Sacrum w literaturze i sztuce” organizowany przez Szkołę Podstawową Sióstr Niepokalanek i Centrum Kulturalne w Przemyślu. Uroczysty finał odbył się w miłej, życzliwej i radosnej atmosferze.

Podsumowanie konkursu poprzedziła Msza św. w klasztornej kaplicy pod przewodnictwem bpa Krzysztofa Chudzio. Podczas gali wręczenia nagród odbyła się prezentacja zwycięskich utworów przez laureatów konkursu w kategoriach: recytacja i poezja śpiewana.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: bp K. Chudzio, ks. prał. Andrzej Surowiec, archiprezbiter jarosławski, Anna Huk, członek zarządu województwa podkarpackiego, Janusz Czerski, dyrektor CK w Przemyślu oraz Franciszek Gołąb, prezes PGKiM w Jarosławiu.

Konkurs odbywał się pod patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Burmistrza Miasta Jarosławia.

– Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie i przeprowadzenie konkursu. Zapraszamy za rok! – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

 

EK