Wysoka porażka Eurobudu

PIŁKA RĘCZNA KOBIET – PGNiG SUPERLIGA: Piłkarki ręczne Eurobudu dostały lekcję od Zagłębia Lubin. Miedziowe tylko na początku meczu miały problemy. Rywalki grały szybko i bardzo skutecznie, na kwadrans przed końcem wygrywały już 9 bramkami.

Eurobud JKS Jarosław – Zagłębie Lubin 23:31 (14:20)

Eurobud JKS: Djurasinovic, Kukharchyk – Balsam 9, Zimny 5, Smolinh 4, Kozimur 3, Nestsiaruk 1, Vukcevic 1, Mrden, Guziewicz, Gadzina, Volovnyk, Dorsz, Strózik.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż Jakubowska 12, Zawistowska 3, Drabik 2, Górna 5, Kochaniak-Sala 5, Matieli 3, Grzyb 1, Miłek, Galińska, Hartman, Milojević, Noga.

Eurobud zaczął od goli Aleksandry Zimny i Magdy Balsam. Z prowadzenia cieszył się jednak dosłownie kilkadziesiąt sekund. Zagłębie błyskawicznie doprowadziło do wyrównania, a za moment już miało przewagę. W 9 minucie ekipa trenera Reidara Moistada traciła do rywalek dwie bramki 5-7. Norweg poprosił o czas, ale na nic to się zdało, bo trafienie zaliczyła Daria Zawistowska. Gospodynie raziły nieskutecznością i kiepską grą w defensywie. Tymczasem Zagłębie robiło swoje. Dobrze prezentowała się przede wszystkim Kinga Jakubowska, a wspomagały ją Daria Zawistowska i Karolina Kochaniak-Sala. W drugiej połowie lubinianki w pewnym momencie jeszcze bardziej podkręciły tempo i rozwiały marzenia miejscowych.

Inne wyniki: Koszalin – Elbląg 26-23, Kobierzyce – Piotrcovia 24-26, Lublin – Kielce 40-32