Bogdan Szylar Srebrny Krzyż Zasługi odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy

Wyróżnienia dla Wójta Gminy Radymno Bogdana Szylara

26 maja, po pandemicznej przerwie, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, zorganizowano uroczyste obchody Dnia Samorządu Terytorialnego.

Podczas odchodów Dnia Samorządu Terytorialnego w WDK w Rzeszowie

Głównym punktem uroczystości było wręczenie odznak honorowych Podkarpackiego Stowarzyszenia Samorządów Terytorialnych. Są to podziękowania i wyróżnienia dla tych osób, które przyczyniły się do rozwoju samorządności na poziomie regionalnym i lokalnym.

Z terenu powiatu jarosławskiego, jako jedyny, został doceniony srebrnym odznaczeniem PSST Bogdan Szylar – Wójt Gminy Radymno. Nagroda ta została dedykowana wszystkim mieszkańcom Gminy Radymno za pomoc uchodźcom.

Przyznanie odznaczeń PSST to nie koniec. Podczas gali ogłoszono, że kilkoro laureatów w piątek, 27 maja, ma stawić się na Dniach Samorządu Terytorialnego w Warszawi w Rezydencji Belweder z udziałem prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Srebrnym Krzyżem Zasługi doceniono ponownie Bogdana Szylara.

Jestem niezwykle wzruszony i wdzięczny otrzymanymi wyróżnieniami – mówił tuż po uroczystościach B. Szylar. – Cieszę się, że nasza gmina została doceniona i mogłem ją reprezentować.