All-focus

Wynalazł środek na koronawirusa

Henryk Pelc, 85- letni chemik z Przeworska stworzył preparat zwalczający mikroorganizmy. Zapewnia, że substancja którą nazwał KORWIR jest nieszkodliwa dla ludzi i zwierząt, a niszczy koronawirusy. – Wystarczy ją tylko rozpylać – wyjaśnia.Wynalazca z Przeworska ma już doświadczenie. Stworzył środek do walki ze ślimakami i opracował sposób zwalczania szczurów. Teraz czeka na potwierdzenie, że KORWIR będzie mógł uwolnić nas od epidemii.

 

Pelc jest inżynierem chemikiem, który przez ponad 50 lat pracował w zakładach chemicznych. Jest autorem kilku wynalazków, m.in. stworzył i opatentował środek zwalczający ślimaki o nazwie Antycaracol, który został dopuszczony do stosowania przez Państwowy Zakład Higieny. Wynalazł również sposób zwalczania szczurów metodą pirotechniczną przy pomocy preparatu Antyratts. Ten pomysł również został zarejestrowany przez Urząd Patentowy.

Teraz pracuje nad preparatem do zwalczania gąsienic ćmy bukszpanowej robiąc doświadczenia w domowych warunkach. W czasie pandemii koronawirusa zajął się też opracowaniem skutecznej metody zwalczania tego typu drobnoustrojów. Udało mu się opracować preparat zwalczający bakterie i mikroorganizmy z jakimi miał osobiście styczność. Nazwał go KORWIR. Jest on nieszkodliwy dla ludzi i zwierząt.

– Preparat przeciwkoronawirusowy nad którym pracuję można będzie rozpylać. Trzeba dopracować jeszcze sprawy technologiczne – mówi pan Henryk. Chciałby by ktoś zainteresował się jego wynalazkiem dlatego wystosował pisma do wielu instytucji z prośbą o przeprowadzenie badań preparatu na osobnikach wirusa zatrzymanych przy wykonywaniu testów. – Wysłałem pisma do ambasady Stanów Zjednoczonych, ambasady Włoch, PZH i do laboratorium Diagnostyka z Krakowa by zbadali na mój koszt ten preparat. Chcę odpowiedzi na pytanie czy preparat zabija wirusa czy nie. Taki prosty test mógłby wytyczyć całkiem nowe kierunki zwalczania koronawirusa– wyjaśnia pan Henryk.

Doświadczony chemik deklaruje współpracę i pomoc w dalszych badaniach jeśli ktoś zainteresuje się jego preparatem, przewidział również nagrodę.

Marcin Sobczak