Wyłoniono zwycięzców konkursu im. Jerzego Hordyńskiego

W piątek, 21 października w Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu odbyło się uroczyste podsumowanie jubileuszowej XX edycji Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego im. Jerzego Hordyńskiego.

 

Uczestnicy konkursu mogli spróbować swoich sił w recytacji i poezji śpiewanej lub w twórczości własnej. Nagrody przyznane zostały w trzech kategoriach: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe oraz osoby dorosłe. Finał konkursu poprzedziły przesłuchania konkursowe, które odbyły się 12 października. Wydarzenie, podobnie jak w latach ubiegłych cieszyło się dużym zainteresowaniem uczestników.

W tym roku, oprócz utworów Jerzego Hordyńskiego uczestnicy mogli zaprezentować utwory Mariusza Kalandyka, który zadebiutował w 1997 roku tomikiem wierszy „Powrót Atamaryka”.

W kategorii „Recytacja” spośród uczniów szkół podstawowych I miejsce zajęła Anastazja Koprowicz, uczennica SP nr 6 w Jarosławiu, II miejsca ex aequo – Helena Pawluk, uczennica SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu oraz Maja Pryjda, uczennica SP nr 7 w Jarosławiu. III miejsce zajął Aleksander Adwent, uczeń SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu.

Spośród uczniów szkół ponadpodstawowych I miejsce zdobyła Milena Czereba, uczennica ZSDGiL w Jarosławiu, II miejsce – Dominika Majchrowicz, uczennica ZSDGiL w Jarosławiu, a II miejsce – Aleksandra Kucab, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Wyróżnione zostały: Zofia Duszko, Adrianna Mnich oraz Julia Duda.

W kategorii „Poezja śpiewana” wyróżnienie otrzymała Natalia Stachurska, uczennica ZSDGiL.

W kategorii „Twórczość własna” spośród uczniów  szkół podstawowych na I miejscu uplasowała się Łucja Maliga, uczennica SP nr 7 w Jarosławiu, na II miejscu ex aequo były: – Małgorzata Golba, uczennica SP w Rokietnicy oraz  Izabela Płonka, uczennica SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Zaś III miejsce należało do Hieronima Bloka, ucznia SP Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu. Wyróżniono wiersze: Macieja Skiby, Pauliny Hawryłko oraz Weroniki Makosz.

Spośród uczniów szkół ponadpodstawowych najlepiej zaprezentowała się Aleksandra Pieróg, uczennica ZSDGiL w Jarosławiu. Tuż za nią były: Alicja Bednarz, uczennica Publicznego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu oraz Aleksandra Dziamara, uczennica Zespołu Szkół w Zarzeczu. Wyróżniono wiersze Julity Kasprzak.

Spośród osób dorosłych I miejsce zajął Krzysztof Kubaszek, II – Henryk Grymuza, a III – Joanna Gmiterek.

Komisja konkursowa przyznała również nagrodę specjalną dla Edwarda Szylera za różnorodność twórczości artystycznej.

 

Jubileuszowa edycja konkursu była również okazją do uhonorowania osób, które przez lata przyczyniły się do popularyzacji twórczości J. Hordyńskiego oraz Regionalnego Konkursu Recytatorskiego i Poetyckiego jego imienia.

 

EK