Wychodzą z kokonów

– Poprzez działania kulturalno-edukacyjne chcemy zachęcić mieszkańców Gminy Chłopice, szczególnie tych najmłodszych i młodzież do wyjścia z symbolicznych kokonów, ze stylu życia polegającym na izolowaniu się od społeczeństwa, od przebywania w zaciszu swoich czterech ścian -wyjaśnia Monika Maj-Lichończak, odpowiadająca za promocję gminy i koordynator projektu „Wyjdź z Kokonu”.

 

Działania są realizowane w ramach programu Bardzo Młoda Kultura 2019-2021, dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury. Gmina dostała prawie 15 tys. zł. To pozwoli na stworzenie kreatywnych przestrzeni w obrębie świetlic wiejskich w 7 miejscowościach gminy. W każdej powstanie miejsce, w którym zostaną umieszczone   specjalne huśtawki. Owe kokony zostaną zaprojektowane i stworzone przez dzieci i młodzież z terenu gminy Chłopice. Do udziału w wydarzeniu w formie osób wspierających zostanie zaproszona również lokalna społeczność, m.in. sołtysi, przedstawiciele Kół Gospodyń Wiejskich, przedstawiciele Ochotniczych Straży Pożarnych działających na terenie Gminy Chłopice.

Odbędą się również warsztaty fotograficzne, kulinarne, bajkoterapia i kurs rysunku. Działania poprowadzą lokalni artyści i animatorzy kultury, m.in. Jerzy Jankowski, Agnieszka Pawlikowska i Dorota Tymcio. Projekt potrwa do 21 sierpnia.

opr. erka/Fot. org.