Wspomnienia okraszone nutką fantazji

W sobotę, 5 września, w Zamku Czartoryskich w Pełkinach miał miejsce wernisaż wystawy fotografii Karoliny Wojtas pt. „Konik”.

 

O Karolinie Wojtas pisaliśmy już wcześniej, w maju br. Ta utalentowana młoda artystka zauważona została m.in. przez włoski dom mody Marni, który zlecił jej przygotowanie kampanii reklamowej. Teraz Karolina zaprasza do obejrzenia wystawy pt. „Konik”. Skąd taka nazwa? Inspiracją dla niej stały się fotografie mieszkańców Pełkiń pochodzące z lat 70. Wtedy też wieś przemierzał fotograf Miluś Wawro i w prawie każdym domu zachowała się pamiątkowa fotografia z nieodłącznym rekwizytem, jakim był właśnie konik. Podczas wernisażu nie zabrakło oczywiście nawiązań do tamtych wydarzeń.

Karolina Wojtas ze swoim chrześniakiem Jankiem, przy tytułowym koniku.

W parku znalazł się konik, z którym zdjęcia przybyłym robiła sama Karolina. Można było dowolnie bawić się sztuką, dobierać rekwizyty i przyjmować różne pozy. Na każdego czekał też słodki upominek – piernikowy, fantazyjnie udekorowany przez autorkę, konik.

Wystawę, na którą wraz z artystką zaprasza Fundacja XX Czartoryskich, będzie można obejrzeć do 30 grudnia w Zamku Czartoryskich w Pełkiniach.

DP