Worek medali dla SP 1 Pruchnik

LEKKOATLETYKA: Lekkoatleci ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Pruchniku zanotowali najlepszy w historii start w finale wojewódzkim Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Podopieczni Marcina Szeligi i Waldemara Wańkowicza zdobyli w sumie sześć medali i wiele punktowanych miejsc. Ze względu na pandemię zawody podzielono na dwie części. Konkurencje biegowe przeprowadzono 5 października w Przemyślu. Część techniczna czyli rzuty i skoki rozegrano 7 października na Stadionie Stali w Mielcu.

Oto najważniejsze z nich:

1.m. Kinga Wargacka – rzut oszczepem

1.m. Adrian Bogonos – skok w dal

2.m.Julia Madejowska, Oliwia Makara, Tina Skiba i Julia Malec – Sztafeta 4x100m.

3.m. Łukasz Zięba, Adrian Bogonos, Milan Pięciorek i Michał Haftek- Sztafeta 4x100m.

3.m. Oliwia Makara – Bieg na 100 m.

3.m. Jakub Szkoła – Rzut oszczepem

4.m. Łukasz Zięba – rzut dyskiem

5.m. Julia Malec – Bieg na 300 m

6.m. Oliwia Malec – skok wzwyż

6.m. Kinga Blajer – rzut dyskiem

W sumie zawodnicy z SP 1 Pruchnik zdobyli. 137 pkt. do punktacji wojewódzkiej.

Z bardzo dobrej strony pokazali się także młodsi lekkoatleci startujący w finale wojewódzkim Igrzysk Dzieci, który został rozegrany 8 października w Kolbuszowej. Drugie miejsce i srebrny medal w rzucie piłeczką palantową uzyskał Marcin Jamrozik, Trzecie miejsce i medal brązowy wywalczyła natomiast Milena Kwaterczak w skoku wzwyż.