Włamywacz na kradzionym rowerze

Policjanci rozpracowujący sprawę włamania do sklepu spożywczego i kradzieży alkoholu w podjarosławskiej miejscowości nie mieli kłopotu z namierzeniem sprawcy. Pomógł im zapis monitoringu pokazujący zajście. Złodziej został zatrzymany w dniu zgłoszenia przestępstwa i trafił do więzienia.

 

W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu. Teraz najbliższe kilka miesięcy spędzi w więzieniu. Tym razem usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Działał w warunkach recydywy. Grozi mu kara do 15 lat więzienia – informują jarosławscy policjanci.

Podczas zatrzymania 49-latek miał niebieski rower, ale nie potrafił udowodnić, że pojazd należy do niego. Okazało się, że też go najprawdopodobniej podprowadził. Jest to niebieski rower z napisem Author na ramie. Z ustaleń wynika, że został skradziony w Jarosławiu. Policjanci poszukują jego właściciela. Osoby, które rozpoznają swoją własność, lub które posiadają informacje do kogo należy jednoślad proszone są o kontakt z Wydziałem Kryminalnym Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu pod numerem 47 8241 320.

erka/KPP Jarosław