Włamali się do domu i okradli 65-latka

Dwóch nastolatków włamało się do jednego z domów na terenie Szówska. Ich plany pokrzyżował właściciel posesji, którego obudził odgłos rozbijanej szyby. 17-latkowie zaatakowali starszego mężczyznę. Ukradli mu pieniądze i papierosy, a następnie uciekli. Policjanci szybko namierzyli sprawców rozboju.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 24 czerwca po północy, w Szówsku. Dyżurny jarosławskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że dwóch nastolatków włamało się do budynku mieszkalnego, skąd ukradli około 2 tys. zł i uciekli w nieznanym kierunku.

Na miejsce natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu. W rozmowie ze zgłaszającym mundurowi ustalili, że 65-latek, w środku nocy, usłyszał odgłos rozbijanej szyby. Gdy wstał zobaczyć co się stało, w mieszkaniu znajdowało się dwóch mężczyzn ubranych w ciemną odzież. Jeden z nich był zamaskowany. Obaj zaatakowali seniora, po czym ukradli mu 8 paczek papierosów oraz pieniądze i uciekli. Łączna suma strat została oszacowana na ponad 2 tysiące złotych.

W toku prowadzonych czynności już następnego dnia, policjantom udało się wytypować dwie osoby, mogące mieć związek ze sprawą. Trop zaprowadził ich do dwóch 17-latków – jeden to mieszkaniec Jarosławia, drugi gminy Jarosław.

– Nastolatkowie zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu – informuje KPP w Jarosławiu.

Cześć skradzionych pieniędzy udało się odzyskać. 17-latkowie usłyszeli zarzuty. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

 

EK/KPP