Wkrótce przebudowa jednej z głównych dróg miasta

W styczniu ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę blisko kilometrowego odcinka ul. Tysiąclecia, jednej z najbardziej zakorkowanych w godzinach szczytu, dróg w mieście.

 

Temat przebudowy jednej z głównych dróg miasta poruszaliśmy już wcześniej, m.in. w kwietniu ub. roku. Informowaliśmy wtedy o planach powstania na tym odcinku dwóch rond, które miałyby usprawnić ruch i znacząco poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych w tym miejscu. Problemowe jest zwłaszcza skrzyżowanie w okolicy dworca autobusowego i budynku KRUS, gdzie dodatkowo funkcjonują dwa często uczęszczane przejścia dla pieszych. Przy obowiązujących przepisach nakazujących ustępowanie pierwszeństwa przechodzącym przez pasy, korki są tu codziennością. Wszystko ma się zmienić po planowanej przebudowie tego odcinka, na którym m.in. pojawią się wspomniane wcześniej dwa ronda. Wszystko ma kosztować ponad 17 mln zł.

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 80%, Miasto zadeklarowało że dołoży też 10%, więc wspólnymi siłami przebudujemy ten odcinek drogi – informuje starosta przeworski Bogusław Urban.

Przetarg na budowę ma zostać ogłoszony jeszcze w styczniu, a prace potrwają do końca 2025 roku.

DP