Wielkiemu Polakowi

100 lat temu, 18 maja 1920 r. przyszedł na świat Karol Wojtyła. Z tej okazji w wielu miejscowościach otwarto wystawy poświęcone temu wielkiemu Polakowi.

 

Wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec, Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku oraz Szkoła Podstawowa w Chałupkach, która nosi imię Jana Pawła II zapraszają do obejrzenia wystawy plenerowej „Karol Wojtyła. Narodziny”. Wystawę przygotowało warszawskie Centrum Myśli Jana Pawła II. Jest ona do obejrzenia przy Szkole Podstawowej w Chałupkach do 31 maja, a następnie będzie prezentowana w kolejnych miejscowościach na terenie gminy. W Szkole Podstawowej w Chałupkach powstała też izba pamięci Świętego Jana Pawła II, w której znajdują się cenne pamiątki, rzeczy osobiste, obrazy, pamiątkowe medale oraz książki i albumy. Szczególne miejsce zajmują w niej relikwie Ojca Świętego. Cześć Ojcu Świętemu oddała również młodzież szkolna, tworząc plakaty w ramach konkursu plastycznego „Jan Paweł   II – Święty, który kochał ludzi”. Z wykonanych prac została utworzona wirtualna ekspozycja, którą można podziwiać na stronie internetowej GOK w Przeworsku.

Wystawa prac plastycznych.

W Urzejowicach powstała wirtualna wystawa prac plastycznych powstałych w ramach konkursu „Jan Paweł II – Święty, który kochał ludzi” zorganizowanego przez Wójta Gminy Przeworsk Daniela Krawca, Bibliotekę Publiczną Gminy Przeworsk z siedzibą w Urzejowicach oraz Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku. W konkursie wzięło udział aż 74 prace, które ze względu na panującą pandemię prezentowane są online, na stronie GOK w Przeworsku.

 

W Jarosławiu od 18 maja do 16 października trwa e-wystawa pt. „Jarosławianie z Janem Pawłem II. 100 zdjęć w setną rocznicę urodzin Ojca Świętego”. Swój udział w tworzeniu wystawy może wziąć każdy z nas. Wystarczy wysłać na adres e-mail: wystawajp2.jokis@interia.pl max. 3 zdjęcia z: pielgrzymek, audiencji, spotkań, miejsc związanych z Janem Pawłem II. Publikacja zdjęć będzie odbywać się cyklicznie na profilu społecznościowym urzędu i JOKiS 18. dnia każdego miesiąca (maj-wrzesień) z ostatnią prezentacją 16 października br. Więcej informacji w regulaminie.

DP/fot. UG Przeworsk