Wesprzyjmy Nikolę. Niech będzie zawsze uśmiechnięta

5-letnia Nikola dzielnie walczy z białaczką. By wrócić do zdrowia potrzebuje naszego wsparcia. Nikola Szymańska-Gałas to wesoła i rezolutna mieszkanka Rozborza Długiego. Niestety końcem ubiegłego roku dziewczynka zaczęła chorować.

– Pomimo przyjmowanych leków infekcja nie przechodziła. Nikola miała powiększone węzły chłonne. Zlecono badania krwi. Wyniki były bardzo niepokojące – wspomina Barbara, mama dziewczynki.

Początkiem stycznia Nikola trafiła na Oddział Onkohematologii Dziecięcej rzeszowskiego szpitala. Tam zdiagnozowano białaczkę limfoblastyczną. Obecnie dziewczynka poddawana jest chemioterapii, co wiąże się z częstymi dojazdami do szpitala, oraz dodatkowymi kosztami.

Leczenie znosi w miarę dobrze.

– Nikola jest bardzo silna. Na pierwszy rzut oka nie widać po niej choroby. Ma mnóstwo energii. Niepokoją nas jednak wyniki. Raz są lepsze, raz gorsze. Zdarza się, że przez to musimy nieraz dłużej zostać w szpitalu. Tęskni wtedy za bliskimi – mówi mama dziewczynki.

Pięciolatka nie zdaje sobie jeszcze sprawy z powagi sytuacji. Uwielbia rysować, śpiewać, tańczyć i jeździć na rowerze. Jej ulubioną bohaterką jest Elza, dlatego marzy o podróży do Disneylandu.

5-letnia Nikola jest podopieczną Fundacji Iskierka. Każdy, kto chciałby wspomóc Nikolę w długim i kosztownym procesie leczenia i rehabilitacji może przekazać dowolnie wybraną przez siebie kwotę na adres fundacji: Fundacja ISKIERKA, Warszawa 02-047, Adama Pługa ½, ING Bank Śląski nr konta: 72 1050 0099 6781 1000 1000 0941. Wpłaty zagraniczne dla każdej waluty: PL72 1050 0099 6781 1000 1000 0941, BIC (SWIFT): INGBPLPW.

Na leczenie Nikoli można również przekazać 1% podatku: KRS 0000248546, cel szczegółowy: „Nikola Szymańska-Galas”.

 

EK