Weseli Seniorzy w Przeworsku

W ostatnią niedzielę odbył się już trzeci Przegląd Twórczości Kabaretowej „Wesoły Senior”. Na świetną rozrywkę mogli jednak liczyć nie tylko seniorzy, ale także dzieci i wszyscy, którzy w ten dzień odwiedzili Zajazd Pastewnik.

 

W całym kompleksie można było zobaczyć mnóstwo dodatkowych atrakcji, takich jak stragan Fundacji „Wzrastanie” z rękodziełem od niepełnosprawnych, a nawet stoisko medyczne Szpitala Przeworskiego. Najmniejsi mieli dmuchańce i liczne zabawy, żeby sobie umilić czas. Gwoździem programu jednak był przegląd twórczości kabaretowej seniorów z wielu okolicznych domów seniora. To już trzeci rok, jak program „Wesoły Senior” bawi mieszkańców Przeworska, a pomysłodawcą od pierwszej edycji jest Krystyna Kaszuba, kierownik dziennego Domu Seniora + w Przeworsku. – Organizacja jest z roku na rok coraz lepsza, tym razem wygraliśmy dofinansowanie z funduszu europejskiego i to dało nam dodatkowe środki na więcej atrakcji. Jak zwykle pomógł nam też Burmistrz, a tym razem dodatkowo też MOK i MOPS w Przeworsku – mówi kierownik – Bardzo wszystkim dziękuję za pomoc, a przede wszystkim seniorom za to, że tak dużo z siebie dali – dodaje.

 

Wystąpiło wiele domów seniora i każdy na scenie dał z siebie wszystko. Wśród występujących byli starsi z Lipnika, Białoboków, Pruchnika, Morawska, Chotylubia, Kosiny, Czelatyc, no i Jarosławia i Przeworska. – Doskonała atmosfera, zresztą jak zawsze. Bardzo się cieszę, że takie wydarzenie się dzieje i seniorzy chcą brać w tym udział. To ważne, żeby pokazać, że w starszym wieku życie wciąż może być piękne, a seniorzy coś znaczą w naszym społeczeństwie – mówi kierownik Dziennego Domu Senior+ w Jarosławiu, Grażyna Gwóźdź. – Nasi seniorzy dali piękny popis i Pani Justyna Wota, która ich przygotowywała byłaby dumna – dodaje. Seniorzy z domu przy ul. Dolnoleżajskiej przedstawili fragment dramatu Sławomira Mrożka „Wdowy”. – Wreszcie mogłam powiedzieć co mi na sercu leżało. Normalne życie wdowy z dłuższym stażem i trochę z dystansu – śmieje się pani Jasia z Dziennego Domu „Senior+” w Jarosławiu przy ul. Dolnoleżajskiej. Gospodarze wydarzenia również byli bardzo zadowoleni z imprezy. – Przedstawialiśmy skecz o babci, dziadku i wnuczce, która chce trochę ich rozruszać i nawet jej się to udaje – mówi pan Władysław z przeworskiego domu seniora.

 

Podczas wydarzenia popadał trochę deszcz, ale to nie przestraszyło przybyłych i wszyscy się świetnie bawili. Zresztą pogoda szybko wróciła do normy. Po występach i rozdaniu nagród dla wszystkich kabaretowych wystąpień seniorów, na scenie pojawił się zespół Ciupaga, a potem taneczna zabawa prowadzona przez zespół Metro.

Sebastian Niemkiewicz