Wąskotorówką pojedziemy krócej

Trwają przygotowania do uruchomienia tegorocznych przejazdów kolejki wąskotorowej. Popularna „Dynówka” będzie jednak kursować na krótszej trasie.

 

Jak informuje zarządca Przeworskiej Kolei Wąskotorowej, jeśli „Pogórzanin” będzie mógł pomimo pandemii wyruszyć w trasę, w tym sezonie będzie ona skrócona. Kolejka swój bieg kończyć będzie w Łopuszce Małej, nad zalewem, a po postoju wróci w stronę Przeworska. To mniej więcej połowa dotychczasowego odcinka, na którym kursowała.

Jak wszyscy pamiętamy, ubiegłoroczna powódź w znacznym stopniu uszkodziła część torowiska, co w połączeniu z trwającą pandemią sprawiło, że kolejka w 2020 roku nie kursowała. W tym czasie udało się jednak dokonać kilku remontów, m.in. lokomotywowni, o której pisaliśmy wcześniej. W najbliższym czasie ma zostać też wyremontowane 13 kilometrów torów. Na odbudowę zniszczeń po powodzi kolej otrzymała 3 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości.

Szczegółów dotyczących połączeń oraz możliwości kupna biletów szukać będzie można na stronie internetowej „Pogórzanina”, która ruszy niebawem.

DP/fot. PKW