Waliczek i Kowalczuk prezentują

Przez cały październik w Galerii Głównej u Attavantich można oglądać wystawę grafiki i malarstwa dwóch nauczycieli jarosławskiego „Plastyka” – Damiana Waliczka i Mirosława Kowalczuka, której wernisaż odbył się w czwartek, 6 października.

 

Uczestników tego wydarzenia powitał Tomasz Wywrót, dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. W wernisażu wzięła udział rodzina, przyjaciele, sympatycy, a także uczniowie twórców.

Obrazy Damiana Waliczka wyróżnia charakterystyczny, rozpoznawalny styl z zatrzymaną w pracy historią, często zaczerpniętą z własnych przeżyć. Natomiast obrazy Mirosława Kowalczuka są niezwykle uniwersalne. Mimo pozornej łatwości w ich rozszyfrowaniu pozwalają odbiorcy na własne poznanie emocji, które budzą.

Uczestnicy wernisażu otrzymali pamiątkowe grafiki, które w trakcie wydarzenia na swojej maszynie drukarskiej wykonywał D. Waliczek. Natomiast bukiety kwiatów wręczono dwóm młodym artystkom: Julii Małeckiej i Jagodzie Ziółkowskiej, które prezentują swoje prace w Galerii w Holu oraz w Galerii Debiutów.

 

Opr. EK, fot. CKiP