W poszukiwaniu prawdy

W piątkowe popołudnie, 12 maja, w czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej odbył się wieczór autorski poetki Bożeny Maczugi.

 

Na spotkaniu, na które przybyło wielu zainteresowanych osobą i twórczością Bożeny Maczugi, zaprezentowany został najnowszy tomik poezji pt. „Lornetka”, będący kontynuacją poprzedniej publikacji. Tytuł ma symbolizować, jak trudno w dzisiejszym świecie odnaleźć kogoś, kto kieruje się prawdą, a owa lornetka ma być narzędziem do jego poszukiwania. Zawarte w nim wiesze mówią o miłości, wierze, szczęściu, obnażają nasze ludzkie skłonności i przywary, a przede wszystkim starają się dociec, czym jest prawda i gdzie jej szukać.

Wieczór poetycki składał się z recytacji wierszy prezentowanych przez pracownika biblioteki Halinę Jasnosz oraz samą autorkę. Przeplatany był pytaniami skierowanymi do niej, co pozwoliło nawiązać szczególną, niemal intymną więź z publicznością. Spotkaniu towarzyszył ze swoją gitarą Gabriel Manowiec – pieśniarz, poeta, lider zespołu piosenki poetyckiej „ Jak”.

Po prezentacji wierszy przyszła kolej na podziękowania i autografy od poetki, a później – na dyskusje i mały poczęstunek.

Warto wspomnieć, że B. Maczuga od kilku lat prowadzi też autorskiego poetyckiego bloga na stronie: dobreslowoconadziejeniesie.blogspot.com oraz fanpage w mediach społecznościowych pn. „Bo to się zwykle tak zaczyna – Bożena Maczuga”.

 

DP