W hołdzie Matce Bożej

„Śpiewamy Tobie Matko” – pod takim hasłem w niedzielę, 26 maja w kościele pw. św. Jana Chrzciciela w Sieniawie odbył się III Gminny Przegląd Pieśni i Piosenki Maryjnej.

 

Przegląd był okazją do kultywowania tradycji śpiewania ku czci Matki Bożej oraz integracji społeczności lokalnej. Odbył się w dniu szczególnym, Dniu Matki, co nadało wydarzeniu jeszcze głębszego wymiaru. Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowały się Koła Gospodyń Wiejskich w Rudce i Wylewie, zespół śpiewaczy Piganeczki, Dziewczęca Służba Maryjna z siostrą Izabelą Kozubek, Grupa wokalna ze Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Rudce (op. Monika Kwaśniewska i Grażyna Greń), trio wokalne: Paulina Dyrda, Anna Świąder i Aleksandra Otręba, a także solistka Anna Frodyma z Rudki oraz gościnnie z grą na harmonijce pan Józef Hawrylak ze Skolina. Artyści zaprezentowali tradycyjne oraz współczesne pieśni i piosenki maryjne, a przy tym różnorodne interpretacje utworów i własne umiejętności. Dźwięki pieśni wielbiących Matkę Bożą i wznoszonych na chwałę Boga dostarczyły licznie przybyłym parafianom, mieszkańcom i gościom wielu wzruszeń i przeżyć duchowych. W podziękowaniu za przepiękne występy artyści otrzymali dyplomy pamiątkowe i upominki.

W przeglądzie uczestniczyli burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa Witold Mrozek, proboszcz Parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Sieniawie ks. Jan Grzywacz, przewodniczący Rady Miejskiej w Sieniawie Zbigniew Zwoliński, sekretarz MiG Barbara Matyja oraz dyrektor CKSiR „Sokół” Sebastian Padiasek.

Organizatorami uroczystości religijno-kulturalnej byli: Burmistrz Miasta i Gminy Sieniawa, Centrum Kultury Sportu i Rekreacji „Sokół” i Parafia Sieniawa. Patronat medialny nad wydarzeniem objęła „Gazeta Jarosławska”.

 

DP/fot. org