Uszkodził 14 samochodów

Uszkodzenie 14 pojazdów, ogrodzenia posesji oraz znaku drogowego – to zarzuty jakie usłyszał 41-letni mieszkaniec Jarosławia. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów wydziału kryminalnego jarosławskiej jednostki. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

Początkiem maja dyżurny otrzymał sygnał, że na os. Witosa doszło do uszkodzenia zaparkowanego tam samochodu. Przybyli na miejsce policjanci potwierdzili zgłoszenie. W trakcie prowadzonych czynności, w rejonie miejsca zdarzenia na os. Witosa, stróże prawa ujawnili jeszcze 9 innych pojazdów, które posiadały uszkodzenia m.in. zarysowania lakiernicze, wyłamane wycieraczki oraz urwane lusterka. Do dyżurnego zaczęły także wpływać telefoniczne zgłoszenia od osób poszkodowanych o uszkodzonych pojazdach na ul. Skarbowskiego oraz na ul. Bandurskiego.

Na miejscach tych zdarzeń, policjanci zabezpieczyli ślady, a śledczy przystąpili do wyjaśniania, kto jest odpowiedzialny za te przestępstwa. Na podstawie zabranych materiałów, w tym zapisu monitoringu, kryminalni ustalili sprawcę. Okazał się nim 41-letni mieszkaniec Jarosławia. Oprócz napotkanych na swojej drodze samochodów, mężczyzna uszkodził jeszcze znak drogowy oraz ogrodzenie jednej z posesji. Pokrzywdzeni wycenili swoje straty łącznie na blisko 30 tys. złotych. Mężczyzna został zatrzymany.

41-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia 14 pojazdów, ogrodzenia posesji oraz znaku drogowego. Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

EK/KPP