Uprawiał konopie

Jarosławscy kryminalni zabezpieczyli 223 sadzonki konopi indyjskich, krzewy marihuany oraz susz roślinny. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 34-letni mieszkaniec gminy Pruchnik.

 

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego z Jarosławia, zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej podejrzewali, że 34-letni mieszkaniec gminy Pruchnik, na swojej posesji, może uprawiać konopie indyjskie. W poniedziałek, 24 czerwca funkcjonariusze udali się pod ustalony adres.

– Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 34-latka policjanci znaleźli substancje zabronione. Na poddaszu budynku gospodarczego znajdował się susz konopi indyjskich, a w pomieszczeniu zajmowanym przez mężczyznę, sadzonki konopi. W piwnicy funkcjonariusze ujawnili krzewy konopi. Pomieszczenie, w którym uprawiał rośliny wyposażone było m.in. w instalację oświetleniową i wentylacyjną. Tuż za posesją, na polu uprawnym znalezione zostały także sadzonki konopi indyjskich – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Łącznie kryminalni zabezpieczyli 124,36 gramów suszu konopi indyjskich innych niż włókniste, 223 sadzonki i krzewy konopi, 6 lamp i wiatrak.

34-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających, nielegalnej uprawy marihuany oraz posiadania przyrządów, które służyły do niedozwolonego wytwarzania narkotyków. O konsekwencjach jakie poniesie zadecyduje sąd.

 

EK/KPP