Delegacja jarosławska sygnowała porozumienie w sprawie przejęcia Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie przez ministerstwo rolnictwa.

Umowa podpisana. Szkołę w Radymnie przejmuje minister rolnictwa

Zgodnie z zapowiedziami doszło do podpisania porozumienia między Powiatem Jarosławskim a Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie przejęcia Zespołu Szkół Zawodowych i Rolniczych w Radymnie. Od nowego roku szkoła przechodzi po zarząd ministerstwa. Umowę podpisano w piątek, 28 kwietnia w Warszawie.

 

Przekazanie zarządzanej przez powiat placówki oświatowej MRiRW, to według starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota historyczny moment dla edukacji Powiatu Jarosławskiego. – Ważna chwila, dzięki, której otrzymaliśmy nowe możliwości na horyzoncie, na rzecz rozwoju edukacji na terenie Powiatu Jarosławskiego – uważa starosta.

Porozumienie, w imieniu samorządu powiatowego podpisał S. Kłopot i wicestarosta jarosławski Mariusz Trojak. Przy zawarciu umowy obecny był również poseł Tadeusz Chrzan i radny Powiatu Jarosławskiego Marek Kisielewicz.

Zamiar przekazania wywołał poruszenie wśród społeczności powiatu. Spowodowały to zapowiedzi, iż resort rolnictwa szkołę w Radymnie przejmie pod warunkiem, że samorząd zadba, by inne placówki oświatowe zrezygnowały z kierunków mogących konkurować z zakresem kształcenia szkoły rolniczej. Ostatecznie z tych zamiarów się wycofano i starosta mógł ogłosić wspólny sukces samorządu i ministerstwa wsparty przychylnością dwóch posłów.

erka/Fot. Powiat Jarosławski