Ukradli blachę spod kościoła

Do 10 lat pozbawienia wolności grozi dwóm mieszkańcom gminy Przemyśl, którzy dopuścili się kradzieży z włamaniem. Mężczyźni ukradli rolki blachy miedzianej o wartości blisko 15 tys. złotych z pomieszczenia gospodarczego znajdującego się przy kościele.

 

Końcem maja, funkcjonariusze z komisariatu w Pruchniku otrzymali zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do budynku gospodarczego, znajdującego się przy Kościele Parafialnym w Pruchniku. Jak wynikało ze zgłoszenia, dwaj mężczyźni weszli do pomieszczenia przez boczne drzwi. Sprawcy zabrali dwie rolki blachy miedzianej, których wartość wyceniono na blisko 15 tys. złotych. Po kradzieży odjechali w nieznanym kierunku.

Pruchniccy policjanci pracujący nad tą sprawą, ustalili kto może mieć związek z tym zdarzeniem.

– Okazali się nimi dwaj mieszkańcy gminy Przemyśl, w wieku 35 i 26 lat. Starszy z mężczyzn był pracownikiem jednej z firm wykonującej prace budowlane w kościele – informuje KPP w Jarosławiu.

Funkcjonariusze odzyskali skradzioną blachę. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu kradzieży z włamaniem, do którego się przyznali. Za to przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

EK/KPP