Uhonorowano 17 par

W piątek, 22 maja, kolejne pary z terenu Gminy Adamówka, które w małżeństwie przeżyły wspólnie 50 lat, obchodziły jubileusz Złotych Godów.

 

Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadawanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w dowód uznania dla trwałości małżeństwa, zostało odznaczone 17 par: Maria i Jan Brzyscy, Czesława i Zygmunt Brzyscy, Czesława i Stanisław Buniowscy, Teresa i Ryszard Gawron, Danuta i Jan Dorosz, Stanisława i Edward Dyndał, Krystyna i Edward Kierepka, Stefania i Jan Kosior, Janina i Jan Masełko, Genowefa i Edward Niemczyccy, Janina i Michał Pawłowscy, Krystyna i Tadeusz Pokrywka, Krystyna i Władysław Popek, Maria i Tadeusz Tara, Maria i Paweł Tołpa, Stanisława i Stanisław Wawrejko oraz Maria i Adam Zwolińscy.

Uroczystego aktu odznaczenia jubilatów dokonał wójt Gminy Adamówka Edward Jarmuziewicz wraz Ireną Kozimalą – dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Nie zabrakło również okolicznościowych upominków oraz kwiatów, które wręczyła kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Adamówce Barbara Pęcak wraz z przewodniczącym Rady Gminy Adamówka Janem Kyciem. Był Marsz Mendelssohna, życzenia i gratulacje. Następnie jubilaci wraz zaproszonymi gośćmi udali się na wspólny obiad, który był okazją do rozmów i wspomnień.

DP/UG Adamówka