Uczniowie zakończyli rok szkolny

W piątek, 24 czerwca uczniowie oficjalnie pożegnali się ze szkołą i rozpoczęli upragnione wakacje.

Wojewódzkie Zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022 odbyło się w Szkole Podstawowej im. św. Jana Kantego w Tryńczy. Po odprawionej Mszy św., uczestnicy uroczystości zgromadzili się w hali widowiskowo-sportowej. Głos zabrała Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, życząc całej społeczności szkolnej udanych wakacji. Gratulacje i podziękowania złożyła także kurator Małgorzata Rauch oraz Anna Huk, członek Zarządu Województwa Podkarpackiego. Specjalny list od Marszałka Województwa Podkarpackiego odczytała Barbara Pelczar-Białek, dyrektor Departamentu Edukacji, Nauki i Sportu. Specjalne podziękowania skierowane do władz rządowych i wojewódzkich złożył wójt Ryszard Jędruch. Następnie przed zgromadzoną publicznością zaprezentowali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Tryńczy. Dla 18 najzdolniejszych uczniów wręczone zostały także stypendia i nagrody rzeczowe.

Powiatowe Zakończenie Roku Szkolnego odbyło się w piątek, 24 czerwca w Zespole Szkół Spożywczych, Chemicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. W wydarzeniu uczestniczyli: starosta Stanisław Kłopot oraz Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych, Wioletta Propola, komendant OHP w Jarosławiu, a także   przedstawiciele pracodawców współpracujących z ZSSChiO oraz uczniowie, rodzice i nauczyciele.

Natomiast uczniowie jarosławskich szkół podstawowych, rodzice, nauczyciele, dyrektorzy placówek oświatowych na uroczystym zakończeniu roku szkolnego 2021/2022 spotkali się w środę, 22 czerwca w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki. Burmistrz Waldemar Paluch, Małgorzata Rauch, podkarpacki Kurator Oświaty, Dariusz Tracz, zastępca burmistrza Miasta Jarosławia oraz Renata Chlebowska, dyrektor Wydziału Oświaty i Sportu UM w Jarosławiu wręczyli nagrody i dyplomy 54 uczniom, którzy w mijającym roku szkolnym zdobyli najwyższe oceny w nauce oraz są laureatami i finalistami konkursów przedmiotowych. Podziękowania i gratulacje popłynęły również w kierunku rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół.

EK, fot. UM Jarosławia, UMiG Tryńcza